Retrokoers bij Den Blauwen Hoek
- ,
- ,
In de provincie Antwerpen bevindt zich het wielercafé Den Blauwen Hoek. Op zondag 24 september 2023 zal er net als vorig jaar weer een retrokoers worden verreden. Dit zal net als vorig jaar wederom voor prachtige beelden zorgen.
Vorig jaar werd er voor het eerst een retrokoers georganiseerd in Duffel. Organisatie was -ook toen- in handen van wielercafé Den Blauwen Hoek. Toen werd de 75e verjaardag van het café gevierd met deze koers. Een wielerwedstrijd in retrostijl leek de eigenaren een mooie manier om de verjaardag in verf te zetten. Aangezien de eerste editie direct een succes was werd al snel besloten dit evenement te herhalen in 2023.
De tekst gaat onder de foto verder
Programma
Om 15:00 uur klinkt het startschot voor de retrokoers over een kleine 49 kilometer. Er zal worden gestart in één categorie, waarbij er wordt begonnen met drie ronden achter de koersauto. Hierna is het 8 ronden koers ‘met het gat open’. Naar verwachting zal de finale van de 2e Retrokoers in Duffel tussen 16:00 en 16:20 plaatsvinden.
De tekst gaat onder de foto verder
Parcours
Het parcours bestaat slechts uit een viertal straten. Dit zijn de Wandelingstraat, Mijlstraat, Beukheuvel en Kraanstraat.
Vanaf de start maak jij de blits op jouw retro koersfiets in de smalle Kraanstraat, slinger je door de S-bocht richting Haagstraat, dokker je over dat nijdig stukje kasseien in de Kruisbaan den Beukheuvel op en pak je nog snel een bidon. Hierna zet je koers richting de Mellestraat en knal je van Spar tot de finish voor de eeuwige roem.
Of de typerende namen van deze retrokoers hun naam eer aan gaan doen, zal op 24 september 203 moeten blijken.
De tekst gaat onder de foto verder
Vermaak
Rondom het parcours en uiteraard bij het wielercafé zijn optreden te bewonderen van het toepasselijke en beroemde orkest De Molteni’s. Na afloop van de koers is er een afterparty bij Den Blauwen Hoek met o.a. DJ Delerium.
De tekst gaat onder de foto verder
Inschrijven
Geïnteresseerden kunnen zich ter plaatse vanaf 14:00 uur inschrijven (zoals dat vroeger ook vaak ging) of door vooraf te mailen naar sofie_pluim@hotmail.com. Een bericht sturen via de cafépagina van Den Blauwen Hoek is ook mogelijk.
Een inschrijving kost €10,- en kan op de dag zelf worden betaald.
De tekst gaat onder de foto verder
Prijzen
De winnaar verdient overheerlijk Palmbier. Daarnaast zijn er diverse andere prijzen te verdienen in deze illustere koers.
Prijzen is natura zijn er voor:
- Den 2de en den 3de
- As ge’r ’t scheunste veurkomt
- As ge de scheunste vlo hét
- As ge ’t meest malchance hét g’had
- As ge lest zé
- As ge den tussenspurt wint na ronde 6
Begin het bij jou al te kriebelen? Schrijf je dan nu in en verzeker jezelf van een startplek!
Deel dit nieuwsbericht:
Deel dit nieuwsbericht: